1%

Haberler

2017-09-05 09:29:16Son Güncelleme : 2017-09-05 09:29:16

DKY İnşaat Kartal ve Kağıthane projeleriyle MIPIM’de ses getirdi

DKY İnşaat Kartal ve Kağıthane projeleriyle MIPIM’de ses getirdi
Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen dünyanın en büyük emlak fuarı MIPIM 2015’e katılan DKY İnşaat projeleri ile fuara damga vurdu. DKY İnşaat’ın, ilk defa görücüye çıkardığı ‘DKY Kartal’ ve Kağıthane projeleri İstanbul’da gayrimenkul sahibi olmak isteyen yatırımcıların beğenisini kazandı.
Markalı konut sektörünün önemli oyuncularından DKY İnşaat, iki projesiyle Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2015’te ses getirdi. İstanbul Kartal ve Kağıthane’de bu yıl başlayacağı iki projesini dünyanın en büyük fuarı MIPIM’de görücüye çıkaran DKY İnşaat, fuarda yatırımcıların ilgi odağı oldu.

MIPIM’in Türk gayrimenkul sektörünün tanıtımı açısından çok değerli olduğunu aktaran DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, fuarın sektörü yakından takip etmek ve iş bağlantıları kurmak açısından önemli olduğunu söyledi. Mütekabiliyet yasasıyla beraber yabancı yatırımcıların, Türkiye konut piyasasına olan ilgisinin arttığını vurgulayan Ali Dumankaya, “Dünya Gayrimenkul sektörünün kalbinin attığı bu fuar da yer alarak hem DKY İnşaat hem de Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu fuar network oluşturmada önemli bir araç” dedi.

Fuara iki projeyle katıldıklarını açıklayan Ali Dumankaya, “Kartal’da çok büyük ve ses getirecek, DKY Kartal projemizi ilk defa burada görücüye çıkardık. Ayrıca Kağıthane’de Beşler arazisi üzerine inşa edeceğimiz projemizi tanıttık. İki proje de mimarisi ve kullanım alanlarıyla benzersiz. İki projemiz Türkiye’de gayrimenkul sahibi olmak isteyen yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı” dedi.

‘DKY KARTAL’ İÇİN ÖN TALEP TOPLADI

DKY Kartal’ın detaylarını ilk defa MIPIM’de paylaştıklarını vurgulayan Ali Dumankaya, İstanbul’un yükselen yıldızı Kartal’da bölgenin en prestijli projesini hayata geçireceklerini belirtti.

MIPIM’de Proje için ön talep toplamaya başladıklarını ifade eden Dumankaya, “Kartal’ın en güzel lokasyonunda Adalar manzarası ile yükselecek proje Kartal’ın sembollerinden biri olacak. DKY Kartal, 22 bin metrekarelik arazi üzerinde 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tip 327 adet konuttan oluşacak. DKY Kartal’da, Metro Cash & Carry mağazası da yer alacak. Projenin 2017 yılında tamamlanmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

KAĞITHANE’DE 10 DÖNÜMLÜK DÖNÜŞÜM

DKY İnşaat’ın MIPIM’de yatırımcılarla buluşturduğu ikinci proje ise Kağıthane’de gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesi. Ali Dumankaya, “Beşler firmasının Kağıthane’de 1945 yılından beri kullandığı, 10 dönümlük arazi üzerinde kentsel dönüşüm ile yeni bir proje yapacağız. Projeyi hasılat paylaşımına yönelik hayata geçireceğiz. Bu projemiz içinde ilk defa bu fuarda ön talep topluyoruz. Yaklaşık 200 konut ve mağazalardan oluşacak projede, küçük kullanımlı dairelere yer vermeyi planlıyoruz. 35 metrekarelik daireler için fiyatı 200 bin lira seviyesinde tutmayı düşünüyoruz. Bu fiyatların şehir merkezi için çok uygun olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

53 yıllık tecrübeyle İstanbul’a farklı yaşam alanları sunduklarını ifade eden Dumankaya, “Önümüzdeki 2 yıl içinde 7 proje hayata geçirerek 3 bin konut 3 milyar liralık yatırım hedefliyoruz” diye konuştu.