1%

Haberler

2017-09-05 09:42:46Son Güncelleme : 2017-09-05 09:42:46

DKY İnşaat ve Metropolist Yapı’dan ‘Lokum’ gibi evler

DKY İnşaat ve Metropolist Yapı’dan ‘Lokum’ gibi evler
DKY İnşaat, Metropolist Yapı ile birlikte İstanbul Aydınlı’da konumu, manzarası ve imkanlarıyla masal gibi bir hayat sunmaya hazırlanıyor. DKY İnşaat ve Metropolist Yapı ortaklığı Kartal’da yer alan ofis projesi Metrowin Tower’dan sonra bu kez de Lokum Evler projesine imza atıyor.
DKY inşaat ve Metropolist Yapı, Tuzla’da inşa edecekleri Lokum Evler Projesi’ni düzenledikleri basın toplantısıyla tanıttı. Emlak sektörüne yeni bir soluk getirecek projenin tanıtımına DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya ve Metropolist Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Derbazlar katıldı.

DOĞAYA DOKUNAN OPTİMUM METREKARELER

Lokum Evler Projesi ile İstanbul’da masal gibi bir hayat sunmayı hedeflediklerini vurgulayan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, “Projemizde insanların doğaya dokunabilecekleri bir hayat sunuyoruz. Şehir yaşamı toplumsal ilişkilerimizi ve kültürümüze özgü sosyal yaşantımızı değiştiriyor. Biz de Lokum Evler projemizde mahalleli olma kültürünü ve nostaljik komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırmak istedik ve doğayla iç içe sosyal peyzaj alanları oluşturduk, bu nedenle peyzajımızı da Sosyal Peyzaj olarak adlandırdık” dedi.

Metropolist Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Derbazlar ise aile yaşamını öncelik aldıklarını belirterek, “Daire planlarının tamamında fonksiyonel metrekareler kullanılarak yaşam kalitesini ön planda tuttuk .Yaşam alanlarını maksimum kullanıma yönelik düzenledik ve modern yaşama ve aile konseptine uygunluğunu öncelik aldık” diye konuştu.

AİDATLAR DERT EDİLMEYECEK

Kira tutarındaki aidatların Lokum Evler’de olmayacağını vurgulayan Ali Dumankaya, “Lokum Evler Projesini aidat tutarlarını makul düzeyde tutma hedefiyle planladık. Projedeki peyzaj alanları bölgedeki iklimsel veriler, topoğrafya, seyir ve rüzgar unsurları gözetilerek tasarlandı. Aidat tutarlarını artıran su öğeleri yerine doğayla bütünleşen ve uyum sergilenen ağaç, bitki ve çiçeklerin kullanılmasıyla oluşturulan yürüyüş yolları, bisiklet parkurları ve seyir teraslarıyla zengin, sosyal bir peysaj deneyimi sunarken aidatların da makul seviyelerde tutulmasını sağladık” dedi.